logo Gabinety Psychoterapii Gestalt
w Katowicach
Tomasz Jaksik


Tel.: + 48 609 001 333

Pierwsza sesja w psychoterapii Gestalt

Pierwsza sesja to pojedyncze spotkanie trwające 50 minut.

Ma formę konsultacji i służy sprawdzeniu czy odpowiadam Panu/Pani jako terapeuta lub czy terapia Gestalt odpowiada Państwu jako metoda pracy.

Umówienie się na pierwszą sesję nie musi oznaczać, że nastąpi jakakolwiek kontynuacja spotkań. Taką decyzję najlepiej jest podjąć po spotkaniu.

Ważnym elementem pierwszej sesji jest rozpoznanie, jaki rodzaj pomocy byłby możliwie najbardziej optymalny w Państwa indywidualnej sytuacji i może okazać się, że korzystniej jest skorzystać z usług innych profesjonalistów.

Gdyby okazało się, że Państwa sytuacja wymaga spotkania z kimś o innej specjalizacji (np. terapeuty pracującego  z rodzinami, lekarza jakiejś specjalizacji itp.), to postaram się pomóc w znalezieniu odpowiedniejszego dla Państwa sytuacji rodzaju pomocy, poprzez udzielenie informacji na temat innych form terapii/leczenia, czy wręcz poprzez podanie konkretnych namiarów kontaktowych do innych specjalistów, ośrodków, poradni etc.

Pierwsza sesja, tak jak wszystkie następne, objęta jest zasadą całkowitej poufności. Tajemnicą objęte jest nie tylko to, co jest tematem i treścią spotkania, ale również Państwa tożsamość, czy sam fakt spotkania/uczestnictwa w terapii.

Na pierwszej sesji uzgadniamy razem wszystkie formalne kwestie dotyczące spotkań, tak aby decyzja o podjęciu lub rezygnacji z terapii była decyzją opartą na rzetelnych informacjach. Wierzę, że dobre decyzje podejmujemy, gdy jesteśmy dobrze poinformowani.

Na pierwsze spotkanie najlepiej i najdogodniej jest umówić się telefonicznie. Jest jednak moją decyzją, by w czasie pracy nie rozpraszać uwagi i nie przerywać rozmowy z ludźmi z którymi pracuję, więc najprawdopodobniej będzie Państwu czasem niełatwo dodzwonić się do mnie. W razie trudności proszę wysłać wiadomość sms z prośbą o kontakt.

Dane kontaktowe dostępne są w zakładce "Kontakt".

 

Serdecznie zapraszamy.

 


"Ja robię swoje i ty robisz swoje.
Nie jestem na świecie po to,
by spełniać twoje oczekiwania,
a ty nie jesteś po to, żeby spełniać moje.
Ty jesteś ty, ja jestem ja.
Jeśli się spotkamy, to wspaniale.
Jeśli nie, to trudno."

Frederick Perls

 

"Nie jestem na świecie, by spełniać twoje oczekiwania,
ale jestem, aby utwierdzać cię
w twym niepowtarzalnym ludzkim istnieniu,
(…)
Miast biernie czekać, co mi się przydarzy, mogę świadomie kształtować zdarzenia."

Walter Tubbs

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok