logo Gabinety Psychoterapii Gestalt
w Katowicach
Tomasz Jaksik


Tel.: + 48 609 001 333

Psychoterapia indywidualna odbywa się w formie cotygodniowych spotkań - tak zwanych sesji terapeutycznych. Standardowo, sesje psychoterapii mają stały termin i stałą godzinę. Sesje prowadzone są przez tego samego terapeutę.
W terapii Gestalt, sesje psychoterapii indywidualnej odbywają się w wymiarze jednej godziny tygodniowo.

W praktyce zdarza się, że sesje odbywają się rzadziej lub w nieregularnych odstępach czasowych. Np. dla osób pracujących na zmiany, często nie istnieje inne rozwiązanie. Rzadsza częstotliwość spotkań w terapii jest rozwiązaniem raczej dla osób korzystających z terapii w celach rozwoju osobistego czy zawodowego, niż dla tych którzy borykają się z głębszymi problemami emocjonalnymi.

Terapia indywidualna może być krótkoterminowa – nastawiona jest wówczas na rozwiązanie konkretnego problemu, na poradzenie sobie z nagłą sytuacją kryzysową lub koncentruje się wokół konieczności podjęcia ważnej decyzji życiowej. Krótkoterminowa terapia indywidualna trwa na ogół od kilku do maksimum kilkunastu spotkań.

Psychoterapia indywidualna może być również pracą nastawioną na osiągnięcie trwalszych zmian w naszym życiu i funkcjonowaniu, na głębsze poznanie i zrozumienie siebie, swoich zachowań, uczuć i tego co dzieje się w naszych związkach z innymi ludźmi.

Wbrew obiegowej opinii, psychoterapia indywidualna służy pomocą nie tylko w przypadku rozmaitych zaburzeń psychicznych - w zaburzeniach nastroju (np. depresji i innych zaburzeniach afektywnych), zaburzeniach nerwicowych (lękowych), chorobach psychosomatycznych i zaburzeniach psychoseksualnych.
Psychoterapia indywidualna jest również narzędziem rozwoju osobistego, procesem nabywania nowych umiejętności, poszukiwania rozwiązań nurtujących nas kwestii i uzyskiwania pomocy w „zwykłych” trudnościach życiowych i problemach osobistych.

Psychoterapia długoterminowa nie ma konkretnie określonej długości trwania. Jej długość zależy głównie od decyzji i celów jakie stawiają sobie osoby decydujące się na skorzystanie z terapii, oraz od rodzaju problemów z jakimi się zmagają.

Gabinety psychoterapii Gestalt współpracują z innymi psychoterapeutami i specjalistami obszaru pomagania/zdrowia psychicznego, by umożliwić zgłaszającym się osobom znalezienie możliwie najbardziej adekwatnej i kompleksowej formy pomocy.

Na sesje psychoterapii indywidualnej można obecnie umówić się w centrum Katowic.

 


"Ja robię swoje i ty robisz swoje.
Nie jestem na świecie po to,
by spełniać twoje oczekiwania,
a ty nie jesteś po to, żeby spełniać moje.
Ty jesteś ty, ja jestem ja.
Jeśli się spotkamy, to wspaniale.
Jeśli nie, to trudno."

Frederick Perls

 

"Nie jestem na świecie, by spełniać twoje oczekiwania,
ale jestem, aby utwierdzać cię
w twym niepowtarzalnym ludzkim istnieniu,
(…)
Miast biernie czekać, co mi się przydarzy, mogę świadomie kształtować zdarzenia."

Walter Tubbs

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok