logo Gabinety Psychoterapii Gestalt
w Katowicach
Tomasz Jaksik


Tel.: + 48 609 001 333

Terapia małżeńska/terapia par to spotkanie dwojga osób będących ze sobą w osobistym, intymnym związku, z osobą terapeuty. Jest to propozycja dla partnerów gotowych na nowo przyjrzeć się swojemu własnemu funkcjonowaniu w związku i temu jaki mają udział i wkład zarówno w tworzenie bliskości i porozumienia, jak i konfliktu i dystansu.

Terapia par może odbywać się z częstotliwością jednego spotkania co dwa tygodnie, lub w skondensowanej formie terapii krótkoterminowej – jednego spotkania tygodniowo. W początkowej fazie terapii istotna jest jednak regularność spotkań z terapeutą. Formuła, terminy i częstotliwość sesji ustalane są z każdą parą indywidualnie. Pierwsza sesja ma charakter konsultacyjny i służy przede wszystkim rozpoznaniu istniejących możliwości pracy terapeutycznej oraz potrzeb i oczekiwań zgłaszającej się pary co do efektów terapii i charakteru pożądanej zmiany.

Dla skutecznej pracy psychoterapeutycznej w terapii par nie ma znaczenia czy nasz związek to formalnie zawarte małżeństwo, narzeczeństwo, czy też jest to tzw. związek nieformalny.

Terapia par prowadzona w konwencji Gestalt oznacza pracę nad unikalną relacją intymną jaką mam z drugą osobą; unikalną, bo nie istnieje drugi identyczny związek, ani druga taka osoba jak ja, czy mój partner/partnerka.
Terapia par służy pomocą w klaryfikacji niejasności i niejasnych uczuć w związku, sprzyja polepszeniu komunikacji między partnerami, uczy nowych sposobów słuchania i bardziej konstruktywnych, skuteczniejszych sposobów porozumiewania się, naświetla nowe możliwości, opcje i rozwiązania, które maja szansę wyprowadzić nas z impasu gdy „utknęliśmy” lub „nie możemy się dogadać”. Sesje terapii małżeńskiej/terapii par dają też możliwość spotkania i rozmowy z partnerem na neutralnym gruncie.

Terapia par jest zewnętrznym źródłem wsparcia dla związku w którym jesteśmy.
Sięganie po pomoc w formie terapii, gdy w naszym małżeństwie/związku nie dzieje się najlepiej, nie oznacza porażki naszego związku, a wręcz przeciwnie – oznacza, że gotowi jesteśmy zainwestować swoje zasoby (w tym również energię i czas) w poprawę jakości ważnej dla nas więzi z ważną dla nas osobą.

Już pierwsza sesja terapii par wymaga, by partnerzy/małżonkowie przyszli na spotkanie razem. Spotkanie najlepiej jest umówić telefonicznie - kontakt telefoniczny znacząco ułatwia uzgodnienie terminu i dogodnej godziny spotkania. Psychoterapia małżeńska/psychoterapia par objęta jest gwarancją całkowitej dyskrecji i dochowania poufności ze strony terapeuty prowadzącego.


Serdecznie zapraszamy

 

 


"Ja robię swoje i ty robisz swoje.
Nie jestem na świecie po to,
by spełniać twoje oczekiwania,
a ty nie jesteś po to, żeby spełniać moje.
Ty jesteś ty, ja jestem ja.
Jeśli się spotkamy, to wspaniale.
Jeśli nie, to trudno."

Frederick Perls

 

"Nie jestem na świecie, by spełniać twoje oczekiwania,
ale jestem, aby utwierdzać cię
w twym niepowtarzalnym ludzkim istnieniu,
(…)
Miast biernie czekać, co mi się przydarzy, mogę świadomie kształtować zdarzenia."

Walter Tubbs

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok